Kiedy uczniowie pojadą za darmo?

6 lipca 2018, 12:00, red
fot. archiwum
Zielona Góra jak zwykle wyprzedza nas o krok. Od 1 września uczniowie do 20 roku życia będą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. W Gorzowie przepadł nawet bilet „juniora”, za który trzeba było płacić zryczałtowaną, miesięczną opłatę.

Urzędnicy z Zielonej Góry wyliczyli, że miasto dopłaca co roku do MZK blisko 19 milionów złotych. Darmowe bilety dla uczniów to wydatek dodatkowych 2 milionów złotych. Prezydent Zielonej Góry liczy, że jak wyjadą na ulice elektryczne autobusy i koszty ich utrzymania będą niższe, nie trzeba będzie tyle dopłacać.

W Gorzowie radni Platformy Obywatelskiej wprowadzili pod obrady RM projekt uchwały, zakładający utworzenie w mieście biletu dla juniora. Za 10 złotych miesięcznie lub 120 złotych rocznie, uczniowie mogliby do woli korzystać z komunikacji publicznej. Uchwałę podjęto, jednak nadzór wojewody ją unieważnił. - Uchwała została wprowadzona niezgodnie z przepisami i niezgodnie z prawem. Przepisy prawa wymagają przygotowania i analiz. Tych analiz zabrakło – mówił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezydent Gorzowa – Jacek Wójcicki.

Radny Grzegorz Musiałowicz od dawna postuluje wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów z terenu Gorzowa. Stosowne interpelacje składał na ręce prezydenta miasta. Wciąż też zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie. Petycja dostępna jest TUTAJ.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w przyszłym tygodniu w ratuszu zostanie zorganizowana specjalna konferencja prasowa, podczas której zostaną zaprezentowane ulgi dla gorzowian, którzy staną się posiadaczami Karty Mieszkańca. Według zapowiedzi prezydenta miałaby ona funkcjonować od września. - Podstawą jej działania mają być zniżki w komunikacji miejskiej – mówił w kwietniu 2018 roku prezydent Jacek Wójcicki.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości


Fotoreportaże


x
Praca!